Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-08B-120-C2-R0
ATS-08B-120-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-08B-120-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-08B-120-C2-R0.pdf
Availability of ATS-08B-120-C2-R0
QUANTITY
ATS-08B-120-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-08B-120-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-08B-120-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-08B-120-C2-R0
Related LinksATS-08B-, ATS-08B-120-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-08B-120-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-08B-120-C2-R0
BOARD TERMINAL TURRET 50POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 100V X7R 2225 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.9V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 8A TO220AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 30V datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
DIE SET POS. LOCK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf