Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-08E-75-C3-R0
ATS-08E-75-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-08E-75-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-08E-75-C3-R0.pdf
Availability of ATS-08E-75-C3-R0
QUANTITY
ATS-08E-75-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-08E-75-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-08E-75-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-08E-75-C3-R0
Related LinksATS-08E-, ATS-08E-75-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-08E-75-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-08E-75-C3-R0
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
SUPT POST MINI .25"DIA 3/4" datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
IC VOLT DETECT LP 2.80V SC70-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 2.5 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RF AMP 280W 1.4GHZ datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE SKT datasheet.pdf