Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-08G-75-C2-R0
ATS-08G-75-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-08G-75-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-08G-75-C2-R0.pdf
Availability of ATS-08G-75-C2-R0
QUANTITY
ATS-08G-75-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-08G-75-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-08G-75-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.02°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-08G-75-C2-R0
Related LinksATS-08G-, ATS-08G-75-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-08G-75-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-08G-75-C2-R0
IC SUPRVSR 5K PULLUP 3.15V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
IC CLOCK CHIP LOW POWER 64-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 243VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf