Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09B-156-C1-R0
ATS-09B-156-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09B-156-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-09B-156-C1-R0.pdf
Availability of ATS-09B-156-C1-R0
QUANTITY
ATS-09B-156-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09B-156-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09B-156-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.11°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09B-156-C1-R0
Related LinksATS-09B-, ATS-09B-156-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09B-156-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-09B-156-C1-R0
IC TERM SCSI 9LINE MODE 28TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 8MM GREEN datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.8VOUT 50W datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf