Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09F-200-C3-R0
ATS-09F-200-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09F-200-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-09F-200-C3-R0.pdf
Availability of ATS-09F-200-C3-R0
QUANTITY
ATS-09F-200-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09F-200-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09F-200-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.9°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09F-200-C3-R0
Related LinksATS-09F-, ATS-09F-200-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09F-200-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-09F-200-C3-R0
LCD MODULE 20X2 CHARACTER datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH DUAL 8V SOT-363 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DUAL INVERTER GATE SC70-6 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.6V 65MA SOT23-5 datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 10-DFN datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
IC SOC BLUETOOTH SMART 40VQFN datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 3W datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 830MA 220 MOHM datasheet.pdf