Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09G-12-C3-R0
ATS-09G-12-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09G-12-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-09G-12-C3-R0.pdf
Availability of ATS-09G-12-C3-R0
QUANTITY
ATS-09G-12-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09G-12-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09G-12-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.93°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09G-12-C3-R0
Related LinksATS-09G-, ATS-09G-12-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09G-12-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-09G-12-C3-R0
HEATSINK VERT .85"H BLACK TO-220 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB ROM 44TQFP datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY 1A 2POLE IP65 FRNT datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG DUPLX 125UM datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 HDR VERT CPI 16CKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 15W datasheet.pdf