Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-02-C3-R0
ATS-10A-02-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-02-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10A-02-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10A-02-C3-R0
QUANTITY
ATS-10A-02-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-02-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-02-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.44°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-02-C3-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-02-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-02-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-02-C3-R0
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC RES TEMP-CNTRL 10/10K 14TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 48VIN 3.4VOUT DIP datasheet.pdf
IC PWR SW USB 1CH 1A 8-MSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 2.0 8 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
TRANSFORMERS datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
47UF 63V 10X13 105C RAD datasheet.pdf