Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-72-C1-R0
ATS-10A-72-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-72-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-10A-72-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10A-72-C1-R0
QUANTITY
ATS-10A-72-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-72-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-72-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.09°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-72-C1-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-72-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-72-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-72-C1-R0
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 2-INP 6-XSON datasheet.pdf
RES SMD 698K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC LOW RS-232 DRVR/REC 20-SOIC datasheet.pdf
IC INTERFACE BUS ISO 9141 8-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
CABLE SOCKET 3POLE datasheet.pdf
SR BTS FT J 6 ASY R datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf