Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10B-113-C2-R0
ATS-10B-113-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10B-113-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10B-113-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10B-113-C2-R0
QUANTITY
ATS-10B-113-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10B-113-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10B-113-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.79°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10B-113-C2-R0
Related LinksATS-10B-, ATS-10B-113-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10B-113-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10B-113-C2-R0
DEKAFIX GW 5 MARKED D 50/CD datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 26POS DUAL SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 8POS DL SMD AU datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 26POS PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 287.5MHZ 6CLCC datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1512 WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
CR BKR MAG-HYDR 30A 480VAC/80VDC datasheet.pdf