Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-06-C2-R0
ATS-10C-06-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-06-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10C-06-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10C-06-C2-R0
QUANTITY
ATS-10C-06-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-06-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-06-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.17°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-06-C2-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-06-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-06-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-06-C2-R0
RES ARRAY 13 RES 15K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
THERMISTOR NTC DISK 350KOHM 25C datasheet.pdf
IC FPGA 268 I/O 388BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf