Hirose Electric Co Ltd FX2B-20P-1.27DSA(71)
FX2B-20P-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2B-20P-1.27DSA(71)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN HEADER VERT 20POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2B-20P-1.27DSA(71).pdf
Availability of FX2B-20P-1.27DSA(71)
QUANTITY
FX2B-20P-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2B-20P-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-FX2B-20P-1.27DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2B-20P-1.27DSA(71)
Related LinksFX2B-20P-1, FX2B-20P-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2B-20P-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for FX2B-20P-1.27DSA(71)
JUMPER-H1504TR/A2015B/H1504TR 6" datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 98.8K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONN RECEPT 2MM 17POS CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf