Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-164-C3-R0
ATS-10C-164-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-164-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10C-164-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10C-164-C3-R0
QUANTITY
ATS-10C-164-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-164-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-164-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.49°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-164-C3-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-164-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-164-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-164-C3-R0
CONN HDR STR STACK 28POS 2MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 6.72NS 132CSBGA datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 10A 125V datasheet.pdf
HAN 10/16/24B THERMOPLASTIC LOCK datasheet.pdf
CAP CER 8.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf