Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10D-09-C3-R0
ATS-10D-09-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10D-09-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10D-09-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10D-09-C3-R0
QUANTITY
ATS-10D-09-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10D-09-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10D-09-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.68°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10D-09-C3-R0
Related LinksATS-10D-, ATS-10D-09-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10D-09-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10D-09-C3-R0
RES SMD 11.3 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 2400PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 475 OHM 1% 10W datasheet.pdf
ASSY REFLECTOR/VERT MOUNT STAND datasheet.pdf
63.5MM X 41.91MM 1=25/PK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 95MA 6.2 OHM TH datasheet.pdf