Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10D-170-C1-R0
ATS-10D-170-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10D-170-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-10D-170-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10D-170-C1-R0
QUANTITY
ATS-10D-170-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10D-170-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10D-170-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.02°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10D-170-C1-R0
Related LinksATS-10D-, ATS-10D-170-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10D-170-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10D-170-C1-R0
CONN FFC BOTTOM 8POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 672FBGA datasheet.pdf
CONN HEADR 15PS 2MM VERT W/LATCH datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT-DB 10A 120V datasheet.pdf
RES 432 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 500 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf