Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10D-173-C2-R0
ATS-10D-173-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10D-173-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10D-173-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10D-173-C2-R0
QUANTITY
ATS-10D-173-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10D-173-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10D-173-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.72°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10D-173-C2-R0
Related LinksATS-10D-, ATS-10D-173-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10D-173-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10D-173-C2-R0
BATTERY PACK NICAD 7.2V 1600MAH datasheet.pdf
VARISTOR 324V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.3VIN ADJOUT 10A SMD datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 28POS STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1A 32VAC 63VDC 0603 datasheet.pdf
IC SDRAM 512MBIT 143MHZ 86TSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 0.6A SYNC 6SON datasheet.pdf