Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-122-C1-R0
ATS-10E-122-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-122-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X15MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10E-122-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10E-122-C1-R0
QUANTITY
ATS-10E-122-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-122-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-122-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.85°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-122-C1-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-122-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-122-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-122-C1-R0
OPTOISOLATOR TRANSISTOR MODULE datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP SOT23-8 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 400MA 430 MOHM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 25A DO203AA datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 1POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X5R 0402 datasheet.pdf