Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-69-C1-R0
ATS-10E-69-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-69-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-10E-69-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10E-69-C1-R0
QUANTITY
ATS-10E-69-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-69-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-69-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.49°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-69-C1-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-69-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-69-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-69-C1-R0
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
RELAY SSR 1A 24VDC SIP PC MNT datasheet.pdf
COMPETITION RING FOR SUMOBOT datasheet.pdf
IC TOUCH SCREEN CTLR 12-TQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
KEYPAD 16BTN 4X4 COMMON BUS datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG WHT SHLD 1000' datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf