Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10F-113-C1-R0
ATS-10F-113-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10F-113-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10F-113-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10F-113-C1-R0
QUANTITY
ATS-10F-113-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10F-113-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10F-113-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.76°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10F-113-C1-R0
Related LinksATS-10F-, ATS-10F-113-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10F-113-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10F-113-C1-R0
SWITCH SLIDE SP3T 100MA 12V datasheet.pdf
HEATSHRINK POLY 1/2" BLK 4' datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY MIXER 4V SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 422 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
K8368B TOOL KIT datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" GOLD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V X8G RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 38A SOT-227 datasheet.pdf