Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10F-15-C2-R0
ATS-10F-15-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10F-15-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10F-15-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10F-15-C2-R0
QUANTITY
ATS-10F-15-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10F-15-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10F-15-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.44°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10F-15-C2-R0
Related LinksATS-10F-, ATS-10F-15-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10F-15-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10F-15-C2-R0
RES 26.1 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV 2CH OPEN COL 8SSOP datasheet.pdf
IC LIU T1/J1/E1 1CH 44-TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT .100 datasheet.pdf
RES 619K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 500PSI SEALED GAUGE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 30ppm 8pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
600VAC / 600VDC MOV DIN LV SPD ( datasheet.pdf