Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10F-187-C3-R0
ATS-10F-187-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10F-187-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10F-187-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10F-187-C3-R0
QUANTITY
ATS-10F-187-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10F-187-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10F-187-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10F-187-C3-R0
Related LinksATS-10F-, ATS-10F-187-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10F-187-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10F-187-C3-R0
IC TXRX RS-232 5V 0.1UF 24SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 150K OHM 10SIP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 25V TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES MO 2W 510 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECT TONGUE 14-16AWG #10 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL GOLD 16POS datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.8V datasheet.pdf