Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10F-202-C2-R0
ATS-10F-202-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10F-202-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10F-202-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10F-202-C2-R0
QUANTITY
ATS-10F-202-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10F-202-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10F-202-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.236" (6.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.83°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10F-202-C2-R0
Related LinksATS-10F-, ATS-10F-202-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10F-202-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10F-202-C2-R0
IDC CABLE-AKP64A/ AE64M / AKP64A datasheet.pdf
CABLE ASSY 31POS RCPT-RCPT 2" datasheet.pdf
RND STNDOFF 10-32 NEOPRENE 9/16" datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 10 OHM 2W .02% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 7A datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf