Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10F-72-C2-R0
ATS-10F-72-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10F-72-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10F-72-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10F-72-C2-R0
QUANTITY
ATS-10F-72-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10F-72-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10F-72-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.11°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10F-72-C2-R0
Related LinksATS-10F-, ATS-10F-72-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10F-72-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10F-72-C2-R0
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE DIST BLOCK 760A 600V 3POLE datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 10POS 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH DIP 10POS HALF PITCH SMD datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 135MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
FLEXO ARAMID 1/4" YL - 500' datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf