Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10F-73-C3-R0
ATS-10F-73-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10F-73-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10F-73-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10F-73-C3-R0
QUANTITY
ATS-10F-73-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10F-73-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10F-73-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow29.12°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10F-73-C3-R0
Related LinksATS-10F-, ATS-10F-73-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10F-73-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10F-73-C3-R0
IC FLASH 2MBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
MODULE SDRAM 512MB 168DIMM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 10VC SC706 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SPECIAL SCS2525N SERIES EDGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf