Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-126-C2-R0
ATS-10G-126-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10G-126-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10G-126-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10G-126-C2-R0
QUANTITY
ATS-10G-126-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10G-126-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10G-126-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.47°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10G-126-C2-R0
Related LinksATS-10G-, ATS-10G-126-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10G-126-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10G-126-C2-R0
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP FILM 0.2UF 3% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 1A 8-HTSOP-J datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 180 STACK datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP 1000 UF 20% 50 V datasheet.pdf