Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-134-C3-R0
ATS-10G-134-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10G-134-C3-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10G-134-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10G-134-C3-R0
QUANTITY
ATS-10G-134-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10G-134-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10G-134-C3-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Featured ProductATS - pushPIN™ Heat-sinks
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriespushPIN™
TypeTop Mount
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.48°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10G-134-C3-R0
Related LinksATS-10G-, ATS-10G-134-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10G-134-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10G-134-C3-R0
SWITCH TACTILE SPST-NO 1VA 50V datasheet.pdf
CAP CER 39PF 1KV SL/GP RADIAL datasheet.pdf
LED 7-SEG .40" 1DGT YELL-ORNG CA datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 330MA 1.236 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
FERRITE CORE E 9.7UH N87 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
DSUB CON SKT PCB STR M 22 G50 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf