Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-27-C3-R0
ATS-10G-27-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10G-27-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10G-27-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10G-27-C3-R0
QUANTITY
ATS-10G-27-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10G-27-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10G-27-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.28°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10G-27-C3-R0
Related LinksATS-10G-, ATS-10G-27-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10G-27-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10G-27-C3-R0
CAP ALUM 22UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
IC CLK GEN CPU 133MHZ 2CIRC datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS 2MM IDT GOLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:16 2GHZ 48VQFN datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 1A SCREW 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf