Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-43-C2-R0
ATS-10G-43-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10G-43-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10G-43-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10G-43-C2-R0
QUANTITY
ATS-10G-43-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10G-43-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10G-43-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow28.85°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10G-43-C2-R0
Related LinksATS-10G-, ATS-10G-43-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10G-43-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10G-43-C2-R0
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 30V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC DAC 12-BIT OCTAL 16-MSOP datasheet.pdf
IC FIFO 256X18 SYNC 10NS 64-TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 20NS 84PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
2 ROW BOX RECP 40 POS 075 C/L datasheet.pdf