Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-97-C2-R0
ATS-10G-97-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10G-97-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10G-97-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10G-97-C2-R0
QUANTITY
ATS-10G-97-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10G-97-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10G-97-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.3°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10G-97-C2-R0
Related LinksATS-10G-, ATS-10G-97-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10G-97-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10G-97-C2-R0
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.06K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 817MA 328 MOHM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 24V 12V 55W datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 16A IPAK datasheet.pdf