Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10H-16-C2-R0
ATS-10H-16-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10H-16-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10H-16-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10H-16-C2-R0
QUANTITY
ATS-10H-16-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10H-16-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10H-16-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.08°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10H-16-C2-R0
Related LinksATS-10H-, ATS-10H-16-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10H-16-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10H-16-C2-R0
DIRECTIONAL COUPLER 2442MHZ 0805 datasheet.pdf
IC AMP VIDEO 2STAGE DIFF 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG ADJ 2.1A 6LLP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 19POS 2MM T/H datasheet.pdf
RES 5.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.267 OHM 1% 5W datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
WR-MM TRANSITION CONNECTOR datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
AM60520E KIT 1 datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf