Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10H-73-C1-R0
ATS-10H-73-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10H-73-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-10H-73-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10H-73-C1-R0
QUANTITY
ATS-10H-73-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10H-73-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10H-73-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow28.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10H-73-C1-R0
Related LinksATS-10H-, ATS-10H-73-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10H-73-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10H-73-C1-R0
SPEAKER 8OHM .3W 87DB 15MM PCMT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 5MM datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC FUEL GAUGE LI-ION 1CELL 9UCSP datasheet.pdf
IC FPGA 350 I/O 1158FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
IMPACT 5X8 GL ORTHO DC ASSY 0.39 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf