Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11A-192-C2-R0
ATS-11A-192-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11A-192-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-11A-192-C2-R0.pdf
Availability of ATS-11A-192-C2-R0
QUANTITY
ATS-11A-192-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11A-192-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11A-192-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.35°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11A-192-C2-R0
Related LinksATS-11A-, ATS-11A-192-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11A-192-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-11A-192-C2-R0
IC HEX INVERTER GATE 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 5.08MM datasheet.pdf
IC FPGA 140 I/O 256BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
5-15MM T-BEAM D/ON NPN M3 MTG datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 5A DDPAK datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 24POS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 500MW SOD123FL datasheet.pdf