Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11A-44-C3-R0
ATS-11A-44-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11A-44-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-11A-44-C3-R0.pdf
Availability of ATS-11A-44-C3-R0
QUANTITY
ATS-11A-44-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11A-44-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11A-44-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.62°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11A-44-C3-R0
Related LinksATS-11A-, ATS-11A-44-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11A-44-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-11A-44-C3-R0
IC MPU/RESET CIRC 3.80V SC70-4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 8CH SRL I/O 20-TSSOP datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SER/PAR 65M 64VQFN datasheet.pdf
OSC XO 671.4MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 2.32M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MMIC PWR AMP 3-4GHZ 8-MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.1A 175 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 33UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf