Murata Electronics North America GRM31CF50J226ZE01L
GRM31CF50J226ZE01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM31CF50J226ZE01L
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V Y5V 1206
Datasheet Download
GRM31CF50J226ZE01L.pdf
Availability of GRM31CF50J226ZE01L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM31CF50J226ZE01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31CF50J226ZE01L
Internal Part NumberEIS-GRM31CF50J226ZE01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductGA3 Safety Recognized Caps and Hi-Cap MLCC
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance22µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)