Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11B-02-C3-R0
ATS-11B-02-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11B-02-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-11B-02-C3-R0.pdf
Availability of ATS-11B-02-C3-R0
QUANTITY
ATS-11B-02-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11B-02-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11B-02-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.44°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11B-02-C3-R0
Related LinksATS-11B-, ATS-11B-02-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11B-02-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-11B-02-C3-R0
IDC CABLE- AKR50G/ AE50M / AKR50 datasheet.pdf
IC FIFO 1024X18 7-5NS 80QFP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK 300MHZ 10-LCCC datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS VERT DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T412 datasheet.pdf
500 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
COUNTER HOUR METER datasheet.pdf
CAP CER 11PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf