Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11B-152-C1-R0
ATS-11B-152-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11B-152-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-11B-152-C1-R0.pdf
Availability of ATS-11B-152-C1-R0
QUANTITY
ATS-11B-152-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11B-152-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11B-152-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11B-152-C1-R0
Related LinksATS-11B-, ATS-11B-152-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11B-152-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-11B-152-C1-R0
CAP CER 220PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 1A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES 3.6 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 6W datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 6POS W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
KJL E/B 11 F A datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf