Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11C-11-C3-R0
ATS-11C-11-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11C-11-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-11C-11-C3-R0.pdf
Availability of ATS-11C-11-C3-R0
QUANTITY
ATS-11C-11-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11C-11-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11C-11-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.86°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11C-11-C3-R0
Related LinksATS-11C-, ATS-11C-11-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11C-11-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-11C-11-C3-R0
OPTOISOLATOR 5KV DARL 4DIP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 11 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC RF PWR CNTRL AMP PA GSM 8UMAX datasheet.pdf
CAP FILM 3.9UF 10% 900VDC RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 9-36V +/-24VOUT datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 180 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IPD M18 SHLD 3W SPST 2M datasheet.pdf