Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11D-173-C2-R0
ATS-11D-173-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11D-173-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-11D-173-C2-R0.pdf
Availability of ATS-11D-173-C2-R0
QUANTITY
ATS-11D-173-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11D-173-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11D-173-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.72°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11D-173-C2-R0
Related LinksATS-11D-, ATS-11D-173-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11D-173-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-11D-173-C2-R0
SWITCH DIP TAPE SEALED 6POS 25V datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS DL R/A 4.75MM datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 79.6K OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED MOD 2000LM WHITE 3000K DOME datasheet.pdf
BEND RELIEF 5.7MM RED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf