Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11F-152-C1-R0
ATS-11F-152-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11F-152-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-11F-152-C1-R0.pdf
Availability of ATS-11F-152-C1-R0
QUANTITY
ATS-11F-152-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11F-152-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11F-152-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11F-152-C1-R0
Related LinksATS-11F-, ATS-11F-152-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11F-152-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-11F-152-C1-R0
SSR OCMOS FET 350MA NO 6-SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 11PF 500V 1111 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
RES SMD 227.27 OHM 0.6W 3017 datasheet.pdf