Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11G-20-C1-R0
ATS-11G-20-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11G-20-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-11G-20-C1-R0.pdf
Availability of ATS-11G-20-C1-R0
QUANTITY
ATS-11G-20-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11G-20-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11G-20-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.13°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11G-20-C1-R0
Related LinksATS-11G-, ATS-11G-20-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11G-20-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-11G-20-C1-R0
FLOOR MAT BLUE 4' X 6' datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 8DIP datasheet.pdf
IC FILTER BANDPASS PROG 28-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 2SKT SLD CUP datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND datasheet.pdf
IMP100,O,H,V6P10C,UG,REW46 datasheet.pdf
350 TB SPR CLA 180D THR datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 20W UFRM datasheet.pdf
CAP CER 47PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf