Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12A-171-C3-R0
ATS-12A-171-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12A-171-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12A-171-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12A-171-C3-R0
QUANTITY
ATS-12A-171-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12A-171-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12A-171-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.52°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12A-171-C3-R0
Related LinksATS-12A-, ATS-12A-171-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12A-171-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12A-171-C3-R0
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN GLAND 3.0-5.0MM O/D CABLES datasheet.pdf
SWITCH HIGH PRECISION LIMIT datasheet.pdf
IC 1BIT BIDIR V-LVL XLATR SOT563 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK SERV CK410B 56TSSOP datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
DC/DC CONV TH QB 12V 500W datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 100 CLBs, 1500 Gates, 70MHz, CMOS, PQCC68 IC datasheet.pdf