Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12B-210-C1-R0
ATS-12B-210-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12B-210-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X12MM XCUT
Datasheet Download
ATS-12B-210-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12B-210-C1-R0
QUANTITY
ATS-12B-210-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12B-210-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12B-210-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.17°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12B-210-C1-R0
Related LinksATS-12B-, ATS-12B-210-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12B-210-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12B-210-C1-R0
CONN RECEPT 55POS TYPE C R/A datasheet.pdf
CONN RCPT HM 110POS RT ANG 2MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
ENCODER DIGITAL CONT datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 10 PIN RIGHT AN datasheet.pdf
BOTTOM PANEL FOR HWCHAS SERIES datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf