Alt EP1C20Q100C8ES
EP1C20Q100C8ES picture photo
Mfg. Part Number
EP1C20Q100C8ES
Manufacturer
Product Category
Altera IC
Brief Description
Cyclone FPGA Family Data Sheet IC
Datasheet Download
EP1C20Q100C8ES.pdf
Availability of EP1C20Q100C8ES
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EP1C20Q100C8ES Order Process
Ship out your order
Specifications of EP1C20Q100C8ES
Internal Part NumberEIS-EP1C20Q100C8ES
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ALTERA
Delivery TimeIn stock, ship EP1C20Q100C8ES today.
SeriesEP1C20Q100
Marking / SymbolEmail us
Core Processor-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeQFP / BGA
PackagingTray / Reel
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for EP1C20Q100C8ES
Alternative Part (Replacement)EIS-EP1C20Q100C8ES
Country of OriginUSA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming, testing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ALTERA Product CategoryFPGA, CPLD, SoC, Evaluation Boards
Related LinksEP1C20Q, EP1C20Q100C8ES Datasheet, Alt Distributor
EP1C20Q100C8ES Details Description
Related parts for EP1C20Q100C8ES
RES ARRAY 7 RES 39K OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4K OHM 5% 100W datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 15UH SMD datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 100NS 48TFBGA datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 28POS 2MM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
FZ4 STD. LCD 2-CAM.PNP datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP FILM 13NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf