Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12B-54-C1-R0
ATS-12B-54-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12B-54-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-12B-54-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12B-54-C1-R0
QUANTITY
ATS-12B-54-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12B-54-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12B-54-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.96°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12B-54-C1-R0
Related LinksATS-12B-, ATS-12B-54-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12B-54-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12B-54-C1-R0
Connector Receptacle 20 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 5.4PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION DPST datasheet.pdf
LED PANEL SNAP-IN GRN 565NM DIFF datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
RES 205K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NO 6A datasheet.pdf