Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12C-105-C1-R1
ATS-12C-105-C1-R1 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12C-105-C1-R1
Brief Description
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT
Datasheet Download
ATS-12C-105-C1-R1.pdf
Availability of ATS-12C-105-C1-R1
QUANTITY
ATS-12C-105-C1-R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12C-105-C1-R1
Internal Part NumberEIS-ATS-12C-105-C1-R1
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.374" (9.50mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow28.19°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12C-105-C1-R1
Related LinksATS-12C-, ATS-12C-105-C1-R1 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12C-105-C1-R1 Details Description
Related parts for ATS-12C-105-C1-R1
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 10W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
SENSOR PRES 2.5PSI ABSO 5V SIP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RECEPT .4M CORDSET OPEN GREEN datasheet.pdf
IC DSP FIX/FLOAT POINT 361NFBGA datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf