Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12C-198-C3-R0
ATS-12C-198-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12C-198-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-12C-198-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12C-198-C3-R0
QUANTITY
ATS-12C-198-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12C-198-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12C-198-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.21°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12C-198-C3-R0
Related LinksATS-12C-, ATS-12C-198-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12C-198-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12C-198-C3-R0
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
TVS DIODE 8.1VWM 15VC SMPC datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 6PWR 40SGL 2.36MM datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 66MA 16 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 4V X5R 0603 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 50W datasheet.pdf