Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12C-204-C3-R0
ATS-12C-204-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12C-204-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-12C-204-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12C-204-C3-R0
QUANTITY
ATS-12C-204-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12C-204-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12C-204-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.54°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12C-204-C3-R0
Related LinksATS-12C-, ATS-12C-204-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12C-204-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12C-204-C3-R0
CONN EDGE DUAL .156 DIP 56POS datasheet.pdf
IC FIFO CLOCKED 64X36X2 132QFP datasheet.pdf
RES SMD 5.05KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
TUBING PVC BLK 100' datasheet.pdf
MODULAR SINGLE DOOR ENCL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf