Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12C-22-C2-R0
ATS-12C-22-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12C-22-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-12C-22-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12C-22-C2-R0
QUANTITY
ATS-12C-22-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12C-22-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12C-22-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.83°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12C-22-C2-R0
Related LinksATS-12C-, ATS-12C-22-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12C-22-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12C-22-C2-R0
CAP FILM 6800PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
IC DISPLYPRT 1:1 REDRIVR 48VQFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 1.1KVAC QC TERM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDTX4 5A 250V datasheet.pdf
RES SMD 147K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 8POS datasheet.pdf