Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12D-120-C3-R0
ATS-12D-120-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12D-120-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-12D-120-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12D-120-C3-R0
QUANTITY
ATS-12D-120-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12D-120-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12D-120-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.57°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12D-120-C3-R0
Related LinksATS-12D-, ATS-12D-120-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12D-120-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12D-120-C3-R0
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC 3:8 LINE DECODER/DEMUX 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN COVER STRAIN RELIEF 26POS datasheet.pdf
DOOR MOUNT RAILS 1600MM datasheet.pdf
ANTENNA PHANTOM ASSEMBLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CABLE 14POS .100 JUMPER 9 INCH datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 1W MELF DO213AB datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.5W SOT563 datasheet.pdf