Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12D-192-C2-R0
ATS-12D-192-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12D-192-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-12D-192-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12D-192-C2-R0
QUANTITY
ATS-12D-192-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12D-192-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12D-192-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.35°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12D-192-C2-R0
Related LinksATS-12D-, ATS-12D-192-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12D-192-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12D-192-C2-R0
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 240V datasheet.pdf
IC DRVR LATCH 8BIT PAR IN 22DIP datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/32W 01005 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK TOP ENTRY 5POS VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
STRNGLT 226.25' 50 12-3 66' LEAD datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 1W MINI2 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf