Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12D-93-C2-R0
ATS-12D-93-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12D-93-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-12D-93-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12D-93-C2-R0
QUANTITY
ATS-12D-93-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12D-93-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12D-93-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.32°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12D-93-C2-R0
Related LinksATS-12D-, ATS-12D-93-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12D-93-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12D-93-C2-R0
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
EXTENDER CARD METRIC datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN PIN 28-32AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
VARIOCON PROTECTIVE COVER TYPE2 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MT SKTS datasheet.pdf
IC DSP FIXED/FLOAT POINT 256BGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
PNL MNT RED 20MA W/WIRE 12" datasheet.pdf